Call of Duty-Centrum każdego fana COD'a

Ogłoszenie

UWAGA PISAĆ NA FORUM !!!!

#1 2010-01-18 21:31:25

 Gregor

http://i29.tinypic.com/vdoh88.jpg

status 6121206
3076707
Call me!
Skąd: Kletnia
Zarejestrowany: 2009-12-19
Posty: 75
Punktów :   
WWW

Opis gry COD 4

Call of Duty 4: Modern Warfare – gra z serii Call of Duty. Ukazała się 6 listopada 2007 roku w USA oraz 9 listopada w Europie (także w Polsce), na konsolach: Nintendo Dual Screen, Xbox 360 i PS3 oraz na PC. W odróżnieniu od pozostałych części serii, ta odsłona nie dotyczy II wojny światowej, ale współczesnego (fikcyjnego) konfliktu.

Fabuła

W grze gracz wciela się w żołnierza SAS i U.S. Marine Corps.

Gra zaczyna się od informacji wywiadu brytyjskiego - w Rosji toczy się wojna domowa między ultranacjonalistami a siłami wiernymi dotychczasowej władzy. Dowodzący ultranacjonalistami Imran Zachajew wie, że może tym sposobem sprowokować atak USA i Wielkiej Brytanii. Zaczyna więc współpracę z Al-Asadem, który przejmuje władzę w bliżej nieokreślonym bliskowschodnim państwie i zabija jego prezydenta w pokazowej egzekucji. Amerykanie nie mają wyboru - następuje atak na państwo i walka z oddziałami Al-Asada. W tym czasie oddziały SAS działają potajemnie w Rosji, by pokonać ultranacjonalistów. Niestety, sprawy przybierają coraz straszniejszy obrót dla wojsk walczących na Bliskim Wschodzie oraz w Rosji i dla całego świata...

Stopnie i wyzwania w grze wieloosobowej

W grze zastosowano element stopni wojskowych, tak jak to ma miejsce w grze Battlefield 2. W trakcie gry gracz zdobywa punkty za zabitych przeciwników, podłożone bomby czy inne wykonane czynności, a po przekroczeniu danego pułapu punktów, zdobywa kolejną rangę. Rang w grze jest 55, na kolejne z nich potrzeba coraz więcej punktów. Awanse umożliwiają korzystanie z nowych broni oraz nowych cech dla klas.

Kolejną nowością w grze są także wyzwania. Za wykonywanie przez cały okres gry (nie tylko w trakcie pojedynczej gry na serwerze) różnych celów przy użyciu broni, możemy odblokowywać różne dodatki do broni (celowniki, tłumiki lub schematy kamuflaży) oraz zdobywamy dodatkowe PD - Punkty Doświadczenia.

Elementy te funkcjonują na wszystkich serwerach rankingowych.

Postacie
Information icon.svg Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

    * Khaled Al-Asad - dyktator, który przejął władzę w nieokreślonym bliskowschodnim państwie. Był katem w publicznej egzekucji prezydenta Al-Fulaniego. Jego dojście do władzy spowodowało amerykańską inwazję na ten kraj. Po detonacji bomby w stolicy owego kraju podczas ataku Marines, Al-Asadowi udaje się uciec za granicę i ukryć w małej wiosce gdzieś w Azerbejdżanie. Zostaje zastrzelony podczas przesłuchania przez kpt. Price'a, gdy ten odebrał dzwoniącą komórkę Al-Asada i usłyszał głos Imrana Zachajewa.

    * Kapitan John Price - postać rozpoznawcza serii Call of Duty w wersji na PC. Dowódca oddziału SAS w stopniu kapitana. Jest głównodowodzącym wszystkich akcji. Brał udział w akcji w Prypeci, która miała na celu zlikwidowanie Imrana Zachajeva, co się nie udało - Price odstrzelił mu tylko ramię. Jego los jest bliżej nieokreślony. Na końcu gry - ciężko ranny - podaje "Soapowi" pistolet, którym ten zabija Imrana Zachajeva. Ostatnią sceną, którą widzi gracz jest próba reanimacji Price'a przez jednego z żołnierzy rosyjskich. Faworyzuje karabin M4A1 SOPMOD.

    * Gaz - członek oddziału SAS. Prowadzi początkowy kurs szkoleniowy, później bierze udział w każdej misji SASu oraz w misjach,w których SAS i Marines połączyli siły. Ginie w ostatnim momencie gry zabity przez Imrana Zachajewa na oczach "Soapa". Używał karabinu G36C.
    * Imran Zachajew - dowódca Ultranacjonalistów w Rosji. Podał Khaledowi Al-Asadowi pistolet, którym zabił on prezydenta. Przeżył zamach w Prypeci, tracąc lewą rękę. Ma w posiadaniu broń atomową. Ginie na samym końcu gry, zastrzelony przez "Soap'a" Mac Tavisha, głównego bohatera gry. Korzysta tylko z pistoletu Desert Eagle.

    * Viktor Zachajew - syn Imrana Zachajewa, dowódca sił rosyjskich ultranacjonalistów. Eskortował on samochód z prezydentem Al-Fulanim na miejsce egzekucji. Brytyjskie oddziały SAS postanowiły go uprowadzić, by przez niego dotrzeć do jego ojca. Niestety, otoczony na dachu budynku, zdąży popełnić samobójstwo przy użyciu pistoletu. W walce używał pistoletu maszynowego Mini-Uzi.
    * Porucznik Vasquez - dowodzący plutonem Jacksona na Bliskim Wschodzie, w stopniu porucznika. Energiczny i działający szybko. Zginął po detonacji bomby. Jego broń to M16A4.

    * Nikolai(Nikolaj) - szpieg rosyjski na usługach SAS. W jednej z misji trzeba go odbić z rąk Ultranacjonalistów. Miał być kolejną ofiarą egzekucji po Al-Fulanim. Jest bardzo przydatny dla SAS, m.in. podaje Brytyjczykom namiary na kryjówkę Al-Asada i okręt towarowy. Korzysta z karabinu AKS 74u.
    * Sierżant Paul Jackson - żołnierz oddziałów amerykańskich Marines, którym kieruje gracz w misjach na Bliskim Wschodzie. Jackson po wybuchu bomby zostaje ciężko ranny i w końcu umiera.

    * Sierżant Kamarow - dowódca oddziału armii rosyjskiej. Uratuje życie członkom SAS podczas ucieczki z bazy wyrzutni atomowych.Współpracował (lub był po przeciwnej stronie, nie da się wywnioskować tego jednoznacznie) z Price'm w Bejrucie. Jest dowódcą lojalistycznego oddziału. Używa AK-47 z granatnikiem GP-25.
    * Sierżant John "Soap" Mac Tavish - członek oddziału SAS, którym kieruje gracz. Jego pseudonim oznacza "mydło", z czego na początku naśmiewa się Kpt. Price. Podobnie jak w przypadku kpt. Price'a, został ciężko raniony podczas ostatniej misji, ale oddział Kamarowa ratuje go. Zabił Imrana Zachajewa. W dodatkowej misji Soap ma stopień Kapitana i odbija Vipa z rąk terrorystów w samolocie.

    * Starszy Sierżant Griggs - kaemista z 1. Kompanii Zwiadu USMC. Służył w oddziale porucznika Vasquez'a, a po wybuchu bomby, gdy większość tego oddziału zginęła , bierze udział w późniejszych wspólnych akcjach SAS-u i Marines. Ginie na końcu gry, w trakcie ucieczki z bazy wyrzutni rakiet. Używał karabinu M249 SAW i niklowanego Colta.

    * Kapitan MacMillan - snajper SAS, z którym gracz wykonuje misję w Prypeci, kierując kpt. Price'em, tyle że w stopniu porucznika (Lt. Price). Człowiek spokojny i wyrafinowany, preferujący skrytą akcję. Jego faworytem jest karabin M21. Niestety, zostaje raniony przez spadający wrak helikoptera, przez co Price (czyli gracz) jest zmuszony nie tylko działać przeciwko siłom wroga, ale i nieść towarzysza.

Information icon.svg Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.
Broń

Jako że fabuła rozgrywa się w czasach współczesnych, twórcy zawarli w grze najbardziej znane modele broni na świecie. W modelu broni AK-47 z granatnikiem GP-25 wkradł sie błąd, po użyciu granatnika łuska granatu jest wyrzucana z lufy. W rzeczywistości granaty te są bezłuskowe.

    * Pistolety:
          o Colt 1911 (bez tłumika/wersja z tłumikiem w trybie multiplayer)
          o Desert Eagle (dostępny wbrew błędnej opinii w single oraz multiplayer)
          o M9 (bez tłumika/wersja z tłumikiem w trybie multiplayer)
          o USP .45
          o USP .45 z tłumikiem

    * Strzelby:
          o M1014
          o W1200

    * Pistolety maszynowe:
          o Mini Uzi
          o MP5
          o MP5SD
          o AKS-74U
          o FN P90
          o FN P90 SOPMOD - wersja P90 z tłumikiem, celownikiem kolimatorowym i laserowym.
          o PM wz.63 Skorpion

    * Karabiny szturmowe:
          o AK-47
          o AK-47 Grenadier - wersja karabinu z podwieszonym granatnikiem GP-25
          o H&K G3
          o H&K G36C
          o M4A1 - karabin amerykański z celownikiem kolimatorowym i chwytem pod lufą.
          o M4A1 Grenadier - M4A1 z celownikiem holograficznym EOTech i granatnikiem M203.
          o M4A1 SOPMOD - M4A1 z celownikiem kolimatorowym, granatnikiem i tłumikiem (używany przez SAS).
          o M16A4
          o M16A4 Grenadier - M16A4 z granatnikiem M203.
          o M14 (jest dostępny tylko w trybie multiplayer)
          o MP44 (jest dostępny tylko w trybie multiplayer)

    * Karabiny maszynowe:
          o M249 SAW
          o RPD
          o M60E4 (ma go jeden z ochroniarzy Zachajewa i jeden z nacjonalistów na moście w ostatniej misji)

    * Karabiny wyborowe:
          o M40A3 (jest dostępny w trybie multiplayer)
          o M21
          o M21 z tłumikiem
          o M82A1 "Barrett" (w grze występuje stacjonarnie - w misji w Prypeci)
          o R700
          o Dragunow SWD

    * Wyrzutnie rakiet:
          o FIM-92 Stinger (niedostępny w trybie multiplayer)
          o FGM-148 Javelin (niedostępny w trybie multiplayer)
          o RPG-7
          o AT4 (w multiplayer dostępny tylko na niektórych modach np. na modzie "extreme")

    * Inne:
          o C4
          o Claymore
          o Nóż

W wersji wieloosobowej do broni można dodawać dodatki i kamuflaże.


http://img.userbars.pl/118/23438.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2f2lo.pun.pl modlitwy do diabła www.etiiiiiiiiii.pun.pl gdzie dropi zwoj kanibalizmu xenox mt2 jarkendar pun